Kaliteyi ve hizmeti ilke edinmiş olan firmamız
sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek
teknolojiye yatırım yapmaktadır.

KOKİL DÖKÜM

Bazı metallerin sıvı haldeyken metal kalıba dökülmesi yöntemidir. Alüminyum ve bakır alaşımlarının kokil dökümünde Bakır Berilyum, Bakır Nikel Silis, Zirkonyumlu Bakır gibi sert bakır alaşımları çok iyi sonuç vermektedir. Alüminyum ve magnezyum alaşımlarının soğuk kamara usulü ile çalışan enjeksiyon makinelerinin pistonlarında Cupro CB (CCB), Cupro CNB (CCNB)veya Cupro NSS® alaşımları çok iyi so­nuçlar vermektedir. Sıhhi tesisat endüstrisinde giderek daha çok kullanılan, pirinç ise gerek elde yapılan kokil döküm ile gerekse de makineye bağlı kokil kalıba döküm yoluyla şekillendirilir. Bunla­rın kalıpları da Cupro CB'den yapılabilir Cupro CB, berilyumlu bakır alaşımının yüksek ısı iletkenliğinin olması ve sertliği bu uygulamada onu ideal yapar. Batarya kalıpları, su saati kalıpları, musluk kalıpları bu malze­meden yapılmaktadır.

KUM DÖKÜM

Kum döküm yöntemi aluminyum döküm sektöründe çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Aluminyum kum dökümü için üretilecek parçanın ahşap ya da araldite çekilmiş modeli olmalıdır. kum dökümler önceden hazırlanmış özel kalıp kumları ile yapılmakla birlikte daha çok kilolu ve diğer döküm yöntemlerine uygun olmayan parçalar için tercih edilir. Kum döküm yönteminin işçiliği ve emeği fazla olduğundan az sayıda üretimler için tercih edilirler. Bilinen en eski döküm işlemi olan kum dökümü, milattan önce 1000’li yıllardan bu yana uygulanmaktadır. Proses kontrolleri, malzeme seçenekleri, tolerans yetenekleri,özenli parçalar üretme kabiliyeti, geniş ebat aralıkları gibi özelikleri elbette çok önemli gelişmeler göstermesine rağmen uygulamanın temelleri büyük ölçüde aynı kalmıştır. En kısa anlatımıyla kum döküm işlemi, istenilen parça şeklinde bir boşluk oluşturulması ve içine erimiş metal dökülmesidir. Kum dökümü, en çok yönlü ve muhtemelen binlerce yıldır en çok kullanılan metal döküm yöntemidir.

ALÜMİNYUM KOKİL DÖKÜM

Alüminyum Kokil Döküm konusunda yılların tecrübesine sahip olan firmamız, bu yöntem ile döküm işlemlerini hızlı ve kaliteli olarak gerçekleştirmektedir. Bünyesinde bulunan hazır kalıplar ile veya projelerinize özel kalıp tasarım hizmeti ile alüminyum döküm işlerinizi zamanında ve kaliteden taviz vermeden gerçekleştirmekteyiz.

ALÜMİNYUM DÖKÜM

Alüminyum döküm sektöründe faaliyet gösteren firmamız iş makinaları dişlileri, otomotiv yedek parçaları, tarım dişlileri, redüktör ve redüktör parçaları termik santrali yedek parçalarının dökümünü yapmaktadır.